
Jag vill leva som jag lär och inte som någon annan vill att jag ska.
Lev idag, imorgen er idag igår.
My Home My Place My Life My Story
نکنه ها باقی است
نشریه سوسیال دمکرات های ایران
HÄR SKAPAS SAMTIDENS SJÄLVFÖRSTÅELSE
Förflugna tankar och bevingade ord.
Samhällsdebatt, historia och säkerhetspolitiska analyser
Hälsobloggen
Svenska Kulturbilder - binder samman forntid med nutid
EN KAXIG SVENSK BLOGG OM BROTT MM.
Just another WordPress.com site
Obotlig sjukdom, hobby, fotografering, smycken m.m
- Kamp ger återbäring!
JOHNNY M RECENSERAR FILM, MUSIK & SÅNT
Jan Sjunnesson skriver om politik som om det fanns en frihetlig patriotism och om kultur som om det fanns ett liv bortom politiken.
Nationell Webbradio/Dalarna
Dear past, thank you for all the lessons. Dear future, i am ready. Denna blogg behöver inga donationer. sprid gärna dess innehåll.
En annan humaniora
Just another WordPress.com site
Om det svenska kulturarvets rikedom och kulturen i dagens samhälle
Säger det hellre med bilder och musik.
Nyheter och politik.
Här bloggar Tommy Hansson om aktuella frågor
Sverige ut ur EU! EU ut ur Sverige! Dags att ta tillbaka makten! AfS är din röst för swexit och det bästa alternativet för ett suveränt Sverige.
Politik, nyheter och samhällsdebatt
Världen i fokus - vem styr vår framtid och varför?
Så bitter på Steffe med alliansen!
Ett resemagasin och en blogg av Inger Hansson. Om resor och hållbarhet. Om vackra platser. Om fotografi, natur och lite av varje.
Det som danar mig
Låt sanningen segra
Welcome to an expanding worldview
Cyniker är inget man föds som, det är omgivningen som formar ...
Bättre sent än aldrig
Skillnaden mellan demokrati och diktatur är storleken på gapet mellan makten och folket. I min blogg visas hur gapet dag för dag blir allt större i Sverige.
En hemmafru i Spanien
Just for fun
Skrivandet är frihet - jag skriver för friheten.
Okt 03, 2021 @ 18:29:25
Som född på förtitalet så fick jag amalgam insatt i många av mina, kanske friska, tänder. Dock måste jag ha haft en duktig tandläkare eftersom alla dessa plomber sitter kvar, över 60 år senare. Jag går regelbundet till både tandhygienist och tandläkare och mina tänder sitter där de ska. Inget hål lagat sedan jag gjorde lumpen på sextitalet. Har jag haft tur? Eller har jag skött om mina tänder? Eller är jag undantaget som bekräftar regeln?
GillaGilla