Vi är många som anser att de brittiska politikerna och myndigheternas agerande är förfärligt och är en skam för dem som representanter för en demokratisk stat.
https://ulsansblogg.wordpress.com/2018/05/28/om-detta-rapporterar-vi-inte/
Peter Harold - Skrivarens blogg
I extremt all hast!
Bästa läsare!
Jag ber om ursäkt för min frånvaro, men jag är involverad i ett projekt som dessvärre håller mig borta från dagens samhällsfrågor. I gengäld så känns det som att min mentala hälsa mår bra av det…! 😉
Jag har dock känt ett enormt starkt behov av att skriva av mig mina känslor gällande fallet med den forne politiske aktivisten och den nuvarande medborgarjournalisten Tommy Robinson från Storbritannien. Jag tror inte att jag behöver ge vare sig ge en presentation av hans bakgrund eller ge en omfattande summering av vad som hänt, men jag kan väl sammanfatta det hela som att Tommy vill lyfta fram att ett mycket stort tal personer som bekänner sig till profeten Muhammeds lära har legat bakom tusentals fall av sexuellt utnyttjande och misshandel – och eventuellt mord – på etniskt brittiska flickor i skol- och tonårsåldern.
Tommy Robinson har gett…
Visa originalinlägg 692 fler ord
Senaste kommentarer